Nasiona pszenicy ozimej

Nasiona pszenicy ozimej

Spośród odmian zbóż uprawianych w Chinach pszenica ozima ma najwyższe zapotrzebowanie na glebę i płodozmian. Niezależnie od warunków pogodowych, wiodąca krawędź związków 1 i 2 może zapewnić wysoką wydajność. Natomiast w związku 3 łatwo się zawiesza.


Nasiona pszenicy ozimej https://ampol-merol.pl/kategorie/11/pszenica-ozima - o tym nie powinno się zapominać

Niewystarczające opady i niskie plony w ciągu roku. Pszenica potrzebuje kondycjonowanej gleby. Ponadto jest wrażliwy na niedobory wapnia i podstawowych mikroelementów: aluminium i manganu, jeżeli chodzi o nasiona pszenicy ozimej.


Najlepszą uprawą pszenicy ozimej są motylkowe. Po pierwsze, mają funkcje fitosanitarne, takie jak czyszczenie szkodliwych substancji bezpośrednio po jęczmieniu. Mając pozytywny wpływ na strukturę gleby, znacznie poprawiły kulturę gleby.


Nawozy uprawiane na nawozach to stosunkowo dobre plony, które zbiera się stosunkowo wcześnie. Nie opóźni to terminu sadzenia pszenicy. Jeśli rzepak i owies są odpowiednio chronione przed chorobami i chwastami, mogą być dobrym plonem wskazując na nasiona pszenicy ozimej.


Ze względu na zastosowanie odczynników triazynowych do odchwaszczania nie zaleca się stosowania kukurydzy jako poprzedniej uprawy pszenicy. Substancje te mogą zmieniać skład aminokwasów w białku pszenicy. Dzięki uprawie tych roślin wiele chorób grzybowych łatwo się rozprzestrzenia.


Problemem stała się również zwiększona rywalizacja pomiędzy nawożeniem tak zwanym mineralnym, a występującymi gatunkami należącymi do tego samego panaceum. Ogólnie rzecz biorąc, im gorsza pozycja pszenicy ozimej, tym większy wpływ na poprzednią uprawę.